E devlet giriş tc ile


E devlet sistemine giriş yapmak için neler yapmanız gerekiyor. detaylı olarak sizlere bu konumuzdan anlatalım istiyoruz. Sisteme giriş işlemlerini olabildiğince anlaşılır ve basit şekilde anlatacağız. Zira Türkiye’de büyük bir bölüm bilgisayar kullanımından anlamadığı için bu tür bir şekilde anlatmaya karar verdik.  E devlet şifresi veren postanelerden birisinden e devlet şifrenizi alarak 4 tl ödediyseniz muhtemelen elinizde bir zarf bulunacaktır. Bu zarfı dikkatli şekilde açacaksınız. Zarfta yer alan bilgileri gördüğünüze göre turkiye.gov.tr sitesine giriş yapmaya hazırsınız demektir. Adres çubuğuna bu adresi yazabilir veya Google arama bölümünden e devlet giriş şeklinde yazarak önünüze çıkan sonuçlardan birinci sayfa birinci sırada bulunan siteye giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıdakine benzer bir ekran ile karşılaşacaksınız. Buradan yine resimde siyah olarak olarak çizdiğimiz ve okla gösterdiğimiz alanlara üstekkine tc kimlik numarasını ve hemen altta olan bölüme de şifrenizi yazarak sisteme giriş yapacaksınız.

Bunları yaptıktan sonra e devlet sistemine giriş yaptığınıza göre aşağıdan daha önceden e devletten sitemiz üzerinden anlattığımız bazı konulara ihtiyaç duyacaksınız. Bazı konularımızın daha anlaşılır olması için görsellerle desteklenerek resimli olarak anlatımı sağlanmıştır. bu konulara aşağıdaki link yardımları ile ulaşabilirsiniz.

E -DEVLET SİSTEMİNE ŞİFRESİZ GİRİŞ YAPILABİLİR Mİ ?

Cevap tabiki hayır arkadaşlarım. Kesinlikle e devlet şifrelerinizi edinmeniz gerekiyor. Bunun için postanelere giderek kimliğinizle birlikte müracacaat edeceksiniz ve daha sonra sisteme giriş yaparak dilediğiniz herşeyi sorgulayabileceksiniz.

E devlet sistemine giriş yaptığınızda yurt dışından getirdiğiniz telefonlarınızı,  cep telefonu kayıt  bölümünden kayıt altına alabilirsiniz.  E devletten borçlarınızı öğrenebilirsiniz. Kısacası Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile adınıza olan herşeyle alakalı bilgiler bulabilir, sorgulama yapabilir, her şeyi öğrenebilirsiniz. Sisteme şifreleriniz ile giriş yaptığınızda bir çok başlık göreceksiniz hepsine tek tek tıklayarak daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Şimdi sizlere bazı önemli E devlet sorgulamaları ile ilgili yararlı konu linklerimizi veriyoruz.

E DEVLETTEN SSK HİZMET GÜN SORGULAMA

TC İLE SGK HİZMET GÜN SAYIM KAÇ OLMUŞ SORGULAMA

İŞVERENİM SİGORTAMI YATIRIYOR MU SSK YATIYOR MU >> TIKLAYINIZ

E-DEVLETTEN ADIMA AÇILMIŞ DAVALARI SORGULAMA

 

22 Mart 2019

Etiketler:

3 Responses “E devlet giriş tc ile”

  1. Zeki armagan
    1 Temmuz 2018, 20:54

    Hizmet dökümü kaç gün

  2. SÜ ASAF BÖKELEYMAN
    11 Temmuz 2018, 16:31

    T.C. İSTANBUL 26. SULH CEZA MAHKEMESİ KARARINCA HAZİNEYE VERİLMEK ÜZERE YARGILAMA ÖDEMESİ EDEVLET YOLUYLA ÖDEYEBİLİRMİYİM?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com