E devlet şifresiyle adıma açılmış mahkeme dava dosyası sorgulama


Devlet kapısına giriş yaparak, adınıza açılmış mahkeme dava dosyası ne alemde sorgulayıp öğrenebiliyorsunuz. bu konumuzda detaylı olarak sizlere bunu anlatmak istiyoruz. Özellikle adres değişikliği yaptı iseniz belkide haberiniz olmadan sizin tc kimlik bilgilerinize ve adınıza, dava açılmış, davalarda yer alıyor olabilirsiniz. Bu tür bir durumda mahkemeye gitmenize gerek kalmadan öncelikle davalarınızın neler olduğunu sorgulayabilir görebilirsiniz. Bu ekonomik sıkıntılarda belki de unuttuğunuz bir cep telefonu hattı, belki bir anlaşmazlıktan dolayı adınıza dava açılmış olabilir. Bunun için neler yapacağınızı anlatalım sizlere.

Öncelikle E devlet sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Tabiki bu işlemler için PTT Müdürlük'lerine giderek 4 tl karlışılığında bir e devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. E devlet şifreniz var ise sisteme giriş yapabilirsiniz. E devlet şifrem vardı ama hatırlamıyorum ne yapacağım diyenler, hemen, resimli e devlet şifresi sıfırlama konumuza bakabilirler. Bu konumuzdan sizlere şifrelerinizi nasıl sıfırlayabileceğinizi çok detaylı ve görsel galeri de ekleyerek anlatmıştık.

Öncelikle E devlet sistemine giriş yapıyorsunuz. Daha sonra aşağıda resimde görüldüğü üzere arama bölümüne " davalarım " yazıyorsunuz.

Buradan görüldüğü üzere Gerek Yargıtay dava dosya sorgulama gerek mahkeme askeri yargıtay ve ceza işlemlerinin tamamını bu yaptığınız arama ile sorgulayabiliyorsunuz. Buradan size lazım olan şey ne ise o linke tıklayarak tüm davaları tek tek görebilirsiniz.

Benimde devam eden iki tane davam var bende bu sorgulamayı sizlere görsel olarak eklerken onu gördüm. Şu şekilde görünüyor adınıza açılmış bir dava var ise, ( bu arada davada siz sanık ya da davacı olabilirsiniz o vakit şu şekilde görünüyorsunuz ) resimdeki şekilde e devlet sistemi sizlere gösteriyor durumu. 

Gördüğünüz gibi iki tane dava var devam eden birisinde Sanık durumundayım icra durumundan dolayı birisinde de Tüketice Mahkemesi Davası açmıştım orada da davacı olarak görünmekteyim. Burada İşlem bölümünde yer alan " Detay Görüntüle " butonuna basarak dava durumunun ne aşamada olduğu ile ilgili net bilgiler edinebilirsiniz.

Bu konuyla alakalı sormak istediğiniz her türlü soruyu, lütfen bana yorum olarak gönderiniz. Sizler için anlamadığınız ya da hata aldığınız dava sorgulama yerleri ile alakalı araştırmamı yaparak resimli olarak ne yapacağınız hususunu sizlere anlatayım. Bu arada bu anlattığımız dava sorgulama bölümünden sizlerin tüm davaları takip edilebiliyor. Dolayısı ile boşanma davası sorgulama öğrenme işlemlerini de yine bu sistem üzerinden takip edeceksiniz.

TCİLE.COM 

 

 

 

22 Nisan 2019

Etiketler:, , , , , ,

One Response “E devlet şifresiyle adıma açılmış mahkeme dava dosyası sorgulama”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com