E-Devlet şifresiyle ssk sorgulama


TC KİMLİK NO İLE SSK GÜN HİZMET SORGULAMA YAPILABİLİR Mİ : Türkiye’de yaşayan insanların en büyük sorunu da önüne çıkan bütün internet sitelerine güvenmeleri ve bilgileri vermeleri. bu hususun altını önemle çizmek istiyoruz değerli tciles.com kullanıcıları. Devlet Kapısı yani turkiye.gov.tr sitesi haricinde hiç bir yerden ve hiç bir şekilde sizler bilgilerinizi girerek sadece tc ile ssk hizmet gün sorgulama işlemleri yapamazsınız. Kişiye özel olan bu bilgilerin tamamının açılması söz konusu değildir. Bu işlemlerin tamamını sizler sadece E devlet şifresi kullanarak yapabilirsiniz. Bunun haricinde yaptığını / yaptırdığını söyleyen sitelere asla ama asla itibar etmeyin lütfen. Bu sizin güvenliğiniz, ileride başınızın ağrımaması adına son derece önemlidir.

TC İLE SGK HİZMET TOPLAMI – SİGORTA HİZMET VE PRİM GÜNÜ SORGULAMAK İÇİN E DEVLET YETER : E devlet kapısı ile online olarak ücretsiz şekilde kişisel verilerinizi ve en önemlisi sigortalılık günlerinizin toplamını görebilirsiniz. Üstelik bu işlemlerin tamamı devlet tarafından son derece güvenlikli olarak ayaklarınıza kadar gelmiş durumda. Bu işlemleri yaparken edinmeniz gereken tek şey 2 tl karşılığında Postanelerden alacağınız e devlet şifreleri… Başka sitelere itibar etmemeniz gerektiğini önemle hatırlatmak istiyoruz.

E DEVLET ŞİFRESİNİ NASIL ALABİLİYORUM KAÇ GÜN GEÇERLİ : Tc kimlik numaralarınızın yazıl olduğu Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartlarınızla birlikte, şahsen PTT Müdürlüğüne gidiyor ve çok cüzi bir para ödeyerek ( 2 tl ) şifrenizi kapalı ve ilk kez sizin açacağınız zarf şeklinde alıyorunuz. Bu şifrelerin ömür boyu geçerli olduğunun altını da özellikle çizmek istiyorum. SSK NO SORGULAMA İşlemlerini de alacağınız bu e devlet şifresiyle turkiye.gov.tr adresine girerek alabilirsiniz. Zaten ssk gün sorgulama işlemi yaptığınızda orada size aşağıdaki resimde de gösterildiği üzere sigorta numaranız var ise numaralarınızın tamamı gösterilecektir.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM KAYBETTİM NE YAPACAĞIM : Postaneden aldığınız kapalı zarfta yazan şifreyi öncelikle sisteme giriş yaptığınızda değiştirmeniz gerekiyor. Bu şifreyi kimsenin bilemeyeceği şekilde değiştirmenizi önemle hatırlatıyorum. Bu işlemler bittikten sonra da zarfın üzerinde yazan eski şifreyi çizip yerine yenisini yazıp bu zarfı saklayabilirsiniz. Hiç bir şekilde zarfa ulaşamayan ve yaptığı şifreyi hatırlamayanlar için de bir güzellik düşünmüş E devlet sistemi, sizler şifremi unuttum seçeneğinden tüm şifrelerinizi sıfırlayabilir ve yeniden oluşturabilirsiniz. Hiç çaresi kalmamış ve bu işlemi beceremeyenler yeni şifre için 4 tl ödeyerek postanelere yeniden kimlikleri ile başvuruda bulunabilirler.

E DEVLET ŞİFREMİ BİLEN NELER YAPABİLİR ? : E devlet sistemi aynı cep telefonlarınızdaki gibi sizlere özle bilgiler ile donatılmış. Bu şifreyi eline geçirenler, sizlerin mahkemelerinizi, adınıza kayıtlı bulunan hatları, boşanma davanızın olup olmadığını devam eden davalarınızı cezalarınızı… Kısacası her türlü kişisel özle bilgilerinizin tamamını da bilir. Peki arkadaşım almış olabilir şifremi ne yapayım derseniz derhal şifrelerinizi değiştirmenizi sizlere önele hatırlatıyoruz. TC İLE SSK SORGULAMA

ŞİFRESİZ TC NO İLE SSK PRİM SİGORTA SORGULAMASI YAPAMAZSINIZ : Bilmeyenler için şifresiz olarak ssk sorgulama işlemlerinin yapıldığ EGSM sistemi güncelleme gerekçesi iye uzun zamandır kapatılmış durumda, resmi site sgk tarafından yapılan açıklamada tamamen kapatıldığı yönünde bir bilgi bulunmamakta sadece güncelleme var deniliyor. Dolayısı ile ilgili link tekrar aktif edilebilir. Bunu sizlere zaten konularımız ile Flaş haber şeklinde duyuracağız. Şimdi E devlet şifresini edinmiş olduğunuzu düşünerek Sgk Sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını sizlere galeri şeklinde hemen anlatıyorum.

Sisteme giriş yaptıktan sonra ve takip eden işlemlerin nasıl olduğunu ayrıca galerimizde sizler için özenle oluşturduğumuz galeri kısmından da takip ederek görebilir ve öğrenebilirsiniz. Şimdi devam ediyorum. Sisteme giriş yaptığınız zaman en üst sağ alanda arama bölümü var oraya SSK 4A HİZMET yazarak enter tuşuna basınız. İşlemin tamamı bu kadar arkadaşlarım. Sizlere nasıl göründüğünü de hemen aşağıdan resim olarak ekliyorum. Kademe kademe şifre nereye girilir nasıl işlem yapılır sorularınızın tüm cevaplarını, bu konumuzla ilgili anlattığımız görsel galeriden detaylandırarak zaten anlatıyoruz. Tıklayarak ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Görüldüğü üzere, sigortalılık sürelerini sorgulamak gayet basit. Bu sigortalılık sürelerini veya sigortalı gösterilip gösterilmediğini, işverenlere güvenerek sorgulamayan ve bir kaç ay ya da yıl sonra da sigortasız çalıştırılmışım deyip Eve  gelen GSS Borç zarfı çok fazla borcu olduğunu anlayan kullanıcılarımızın olduğunu biliyoruz. Yarınlarınızı garanti altına almak ve sigortalı gösterilip gösterilmediğini sorgulamak işte bu kadar basit. Yapacağınız tek şek şifre edinmek ve e devlet sistemine girmek.

E DEVLETİN TEK ADRESİ TURKİYE.GOV.TR’DİR: E devlet sitesi görünümünde olup, bilgilerinizi uçurup tırpanlayan, sizleri yarın bir gün bu kişisel ve özel bilgilerle vurmayı amaçlayan sitelere girmeyin, Hiç bir sistem sizin sigortalılık sürenizi sorgulayamaz ! Lütfen kişisel verilerinizin gizliliği adına bu tür bilgileri turkiye.gov.tr haricindeki hiç bir siteye sisteme kesinlikle girmeyin.

SİGORTA GİRİŞİ SORGULAMA İLK GİRİŞ TARİHİ NASIL ÖĞRENİLİYOR : Yukarıdan sizlere anlattığımız yöntemler ile E devlet şifreleri ile SSK prim gün sayılarını öğrendiğinize göre bu dökümanların hemen en başında ilk kez ne zaman sigortalı olarak işe girdiğinizi kendiniz de görebilirsiniz. Yani bu işlemi tam olarak bitirip dökümanı sayfada gördüğünüz an sayfanın en üstünde ilk giriş tarihiniz ve o işyerinde ne kadar süre ile sigortalı olduğunuz bilgilerinin tamamını görebilirsiniz. SSK HİZMET DÖKÜMÜ PRİM SORGULAMA 4A 4B 4C işlemlerinin de tamamı bu sistemden öğreniliyor. Siz hangi kanundan işe girmiş iseniz yani işçi işveren ve devlet memurlarının da prim gün sayısı toplamlarına, hizmet dökümlerine bu sistemden ulaşılabiliyor. Tc kimliğinize işli olduğundan, E devlet sistemi otomatik olarak hangi alandan sigortalı iseniz size gösterecektir.

E devlet şifresiyle ssk sorgulama konumuzda anlamadığımız veya yardıma ihtiyacınızın olduğunu düşündüğünüz her türlü sorularınızı bizlere yorumlarınız ile iletebilirsiniz. Kayda değer ve güzel anlatım olmuş dediğiniz bu konumuzu lütfen sosyal medya aracılığı ile diğer insanlara ulaştırabilir misiniz ?

22 Nisan 2019

Etiketler:, , ,

4 Responses “E-Devlet şifresiyle ssk sorgulama”

  1. Hüseyin bütün
    7 Ağustos 2018, 15:00

    Sigorta ilk girisim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com