Kredi Notum Sorgulama Kredi notu neyi ifade ediyor ?


Tc ile kredi notum kaç nasıl öğreniyoruz ?

Bankalardan kredi alabilmek için ortak olarak oluşturulmuş bir havuzdan size verilen rakkamsal değerlerin toplamı aslında kredi puanlarınız. Yani düşünün sizin bir numaranız var ve bunu herkes biliyor, herkeste ona göre sizlere davranıyor. Tabiki bu numaralar oluşturulduğunda bazı kriterler alınarak yapılıyor bu işlemler. Onuda şimdi sizlere anlatacağım zaten. Verilen bu puanlama sisteminde sizlerin bankalar tarafından güvenilir, kredisini geri ödeyebilir, orta halde ödeyebilir, olduğunuzu gösteren rakkamlar bulunmakta. Bu arada hiç bir şekilde sizler eğer kredi kartı ya da banka ile ilgili bir alışverişte, kredi işleminde bulunmadı iseniz kesinlikle puanınız sıfır çıkacaktır.

Kredi notumu sorguladım puanım sıfır çıktı ne yapacağım ?

Eğer sigortalılık durumunuz var ise öncelikle acilen bir kredi kartı edinmenizde fayda olacaktır. Zira adınıza bir kredi kartınız yok ise emin olun ki işiniz baya zor olacaktır. Kredi kartı edinemiyor iseniz en azından üç beşyüz tl lik bir krediyi size kefil olacak bir arkadaşınızın yardımı ile almalısınız ve bunu taksitler halinde örneğin 6 ayda ödemeniz gerekiyor. Mecburen havuza dahil olabilmek için bunu yapmanız şart bunuda dip not olarak sizlere vermiş olalım. 

Kredi notlarındaki rakkamlar neyi ifade ediyor ne anlama geliyor ?

Puanınız arkadaşlarım, sınava girdiğinizde okulada sizlere verilen bir ile on arasındaki rakkam gibi bu numaralar biraz karışık gibi görünse de aşağıdan hemen sizlere anlamlarını anlatalım istiyorum.

0500: Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür.Eğer sizler bu kredi puanlarına sahip iseniz kesinlikle kredi vs alamazsınız bilginiz olsun.

500800: Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür. Bu puana sahip iseniz düşükte olsa kredi alma ihtimaliniz var.

8001100: Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur. Bu puan aralığında olacaklara bankalar biraz güveniler ve kredi verebilirler.

11001400: Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. İyi bir grup olmakla birlikte bu puan aralığındakilere kredi kapısı açıktır.

1400 ve üzeri: Kolayca kredi kullanabilen gruptur.​ Bu puan ve daha üstünde puana sahip olanlar kredi için kefile ve hiç bir şeye ihtiyaç duymadan kredilerini istedikleri bankalardan kolayca edinebilirler.

KREDİ PUANIMI NASIL SORGULARIM nasıl öğrenebilirim ?

TURKCELL hatlı telefonlarına girerek mesaj yaz bölümünden 1122 nolu adrese

TCKİMLİKNUMARAM DOĞUM TARİHİM yazarak gönderiyorsunuz ( Tc kimlik numarası bitişik rakam olacak bitince bir boşluk verip doğum tarihinizi 1985 gibi yazarak gönderiyorsunuz ) Tabiki bu işlemi yaptığınızda cep telefonu operatörü kontör karşılığında ve faturaya yansıtmak suretiyle sizlerden 9 tl para alacaktır.

Bu kredi notu sorgulama işlemini aynı zamanda dilerseniz bir bankada bulunan çalışan ile anında ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Kredi puanınız düşük çıktı ise, yukarıda belirttiğimiz üzere acilen kredi kartı edinmeli ve bir banka ile acil olarak ilişkiye geçmeniz son derece önemli. Kesinlikle yoksa sizlere kredi çıkmayacaktır. Bu hususta bizlere yönetlmek istediğiniz kredi notu sorularınızın tamamı için konumuzdan bizlerle iletişime geçebilir ve sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Sizin için yapabileceğimiz birşey var ise bizlere lütfen çekinmeden yorumlarınız ile ulaşınız.

TCİLE.COM / ÖZEL

 

22 Nisan 2019

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com