Plakadan araç borç sorgulama


Plakadan arabaların borcu nasıl sorgulanıyor ?

Aracınız var ise ya da bir tanıdığınız aracın borcunu nasıl sorgularsınız. Özellikle Türkiye'de gönüllü trafik elçileri artık cezaları affetmeden arkanızdan yazıyorlar. Yani hiç kimsenin olmadığını düşünerek, emniyet kemeri takmamak ya da en basitinden yine kimsenin olmadığı düşünülerek geçilen kırmızı ışıklar… Merak etmeyin birgün bunlar karşınıza çıkacaktır. Zira artık siz bilmesenizde trafik polisleri olmaksızın, gerek trafik elçileri gerek ise her yere yerleştirilmiş kameralardan artıkk yaptığınız hatalar anında merkeze bildiriliiyor ve size bunlar borç olarak geri dönüyorlar. Birgün oturduğunuz yerden, biraz sonra plakadan borç sorgulama işlemini anlattığımızda göreceksiniz ki, sizinde bilmediğiniz adınıza plakanıza kesilmiş borçlar çıkacaktır.

E devlet girişi yaptıktan sonra sizler plakalarınızda yazılmış olan tüm borçların yanı sıra, plaka numarası, aracınızın markası, araç model yolu, araç ruhsat tarihi ve araç tescil birimi aracın cinsi ve çalıntı olup olmadığı, araç ile ilgili hak mahrumiyetinin olup olmadığının bilgileride sistem tarafından otomatik olarak size gelecektir. 

Arabamın plakaya yazılmış borcunu şifresiz sorgulayamaz mıyım ?

Tabiki evet sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için EGM araç borç sorgulama sistemine giriş yapmanız yeterlidir. Tc kimllik isim soyisim ve doğum yılı bilgilerine ihtiyaç duyarak sorgulama yapılan sistem ile alakalı olarak sizler,

* Araç plakasına yazılmış olan bildiğiniz bilmediğiniz borçları cezaları, 

* Sürücü belgelerinize yazılan cezaları

* Tüzel kişiliklerin ceza durumunu ve

* Otoparka çekilen araçları sorgulayabilirsiniz.

Araç borcunu sorgulama ile alakalı olarak bizlere iletmek istediğiniz, görüş öneri ve sorularınızı yorum olarak gönderebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde bilgi vereceğimizden, döneceğimizden emin olabilirsiniz.

 

 

22 Nisan 2019

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com