Sigortam yatıyor mu tc ile sorgulama


Değerli tc ile kullanıcıları, herherk gibi sizlerde bir işyerinde sigortalı olarak çalıştırılıyorsunuzdur. Sizler belirli aralıklar ile sigorta primlerinizin yatıp yatmadığını kontrol etmelisiniz. kötü niyetli, işçinin üzerinden para kazanmak isteyen kişiler mutlaka olacaktır. Özellikle son günlerde yapılan asgari ücret zammından sonra bu tür işverenlerin piyasada kendini iyice göstereceğini düşünüyoruz. ,

Gerçi yapılan bu zam ile alakalı devlet baba tarafından bir yıl sübvanse edilme durumu var yani en azından bir yıl işverenlere birşey yansımayacak. Bu konumuz üzerinden sizlere yatırılan sigorta prim gün ve sayılarını, hangi ücret üzerinden ne kadar sürede yatırıldığının nasıl yapılacağını anlatacağım. Daha önceden SGDP sistemi üzerinden sigorta prim gün sayılarınızı tc kimlik ile öğrenebiliyorsunuz artık bunu yapamıyorsunuz.

Öncelikle e devlet şifresine ihtiyacınız var. Bu arada sizlere şunuda söylememiz gerekiyor, karşınıza tc kimlik numarası ile sigortanızı verin bilgilerinizi sorgulayalım tarzında çıkan sitelere asla itibar etmeyeceksiniz, zira bilgilerinizi kullanarak başınıza çoraplar örülebilir. Bu arada daha önceden tc ile ssk sorgulama konumuzda sizlere yine bu işlemlerin e devlet sistemi üzerinden yapılması gerekliliğini hatırlatmıştım.

Sizler e devlet şifreleriniz ile sigortalarınızın yatıp yatmadığını, daha önce sizlere açmış olduğumuz, aşağıda başlığı bulunan link yardımı ile öğrenebilirsiniz. 

E -DEVLET İLE SİGORTAM YATIYOR MU ?

 

22 Nisan 2019

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com