Tc ile ssk sorgulama


TC KİMLİK NUMARASI İLE TC KİMLİK BİLGİLERİ ÖĞRENME OLAYI : Değerli tcile.com kullanıcıları sizlere bu konumuzla alakalı, son derece önemli bir hususu hatırlatmakta büyük yarar olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de ya da yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı bir kişinin Tc kimlik numarası ile tcden kimlik bilgilerini öğrenemezsiniz. Bunu önemle hatırlatıyoruz. Bunu yaptığını söyleyen herhangi bir site ya da oluşuma kesinlikle itibar etmeyiniz. Bir kişinin tc kimlik numarası elinizde ise diğer bilgilerini öğrenmenin bir yolu yoktur. Bunun için ya mahkeme kanalı ya da diğer bilgilere yani cilt no aile sıra no baba adı doğum tarihi gibi tam bilgilere erişiyor ya da biliyor olmanız gerekiyor bu hususu sizlerle paylaşmak istedim.

TC KİMLİK NO HAKKINDA : Türkiye Cumhuriyeti tarafından vatandaşlarına özel olarak verilen bu numaraların başka bir sitede yer alması ya da erişiliyor olması ile kişisel özgürlükler ve gizlilikler açığa çıkacağından dolayı kesinlikle paylaşılamaz ve devletin resmi siteleri haricinde de bunu öğrenmenin başka bir yolu kesinlikle bulunmamaktadır. Yine belirtiyorum başka başka sitelere tc kimlik numaralarını girdiğinizde net olarak bilgi edinmeniz mümkün değildir. Zaten bu durum Kanunlarımızca da yasaklanmış durumdadır. Gizlilik esastır.

TC İLE SSK SİCİL NUMARASI SORGULAMA SİGORTA NUMARASI ÖĞRENME : Bu hususta da bilgiler sunayım sizlere. Tc kimlik bilgileriniz ile sicil numaralarını sorgulamanız mümkün değildir bunun için E devlet şifresi alarak giriş yapmalı ve E devlet sistemi üzerinden sizlere tahsis edilen SSK SİCİL NUMARALARINI öğrenmelisiniz. Tc ile de ssk sicil numaralarınızı sizlere gösteren bir sistem yok. Çok eskiden sgk.gov.tr üzerinden bilgilere erişim vardı tc kimlikleri girdiğinizde gün toplamı ve diğer bilgiler görünebiliyordu ama bu da uzun zamandır malesef yok. SSK TESCİL KAYDI bilgilerine de yine E devlet sistemi üzerinden ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. TC İLE EMEKLİLİK SORGULAMA : İşlemlerini de sizler E devlet sistemi üzerinden yapacaksınız Kısacası adınıza olan devlet ile ilişkili tüm işlemlerin tamamını E devlet Kapısı işlemleri ile yapacaksınız Bunun için ise ihtiyacınız olan tek şey de e devlet şifresi almaktır.

SİGORTA NEDEN ÖNEMLİDİR ? Sigortalı olarak çalışan kişiler, Devlet hastahanelerinden ücretsiz olarak faydalanırlar. Eşleri ve bakmakla yükümlü oldukları, anne-baba eş ve çocuklar bu sayede ücretsiz olarak sağlık sıkıntılarının tamamını tedavi ettirebilirler. Sigorta aynı zamanda çalışan kişinin emekliliği için önem arz eder. Ülkemizde, özellikle son zamanlarda Devletimizin işverenlerin yükünü almak ve işverenler tarafından sigortasız olarak çalıştırılan kişileri, sigortalı göstermek adına yaptığı atılımları artık hastanelerde ve büyük küçük ölçekli işyerlerinde görmekteyiz. Bu işyeri İşkur Tarafından… diye başlayan bir yazı ya da duvara asılmış bir tabela gördüğünüzde, bu işyerinde sigortalı olarak çalıştıılan işçilerin bir bölümünün sigorta ücretlerinin, Devlet yani İşkur Müdürlüğü tarafından karşılandığını anlarsınız.

YARINLARINI DÜŞÜNENLER SİGORTASIZ ÇALIŞMAZ ! : Yarınlarını düşünen, emekli olmak isteyen ya da hastanelerden yararlanak isteyen her çalışanın, sigortalı olarak çalışmaları gerekiyor. Zira şu anda hastalığınız olmayabilir ve sizler güçlü kuvvetli birer insan olabilirsiniz. Hayatınızda yapacağınız en iyi işin sigortalı gösterilmek olduğunu ilerde acı tecrübe ile anlamak yerine, mutlak suretle sigorta isteyiniz. Yük ne olur ise olsun, işverenleriniz sizleri sigortalı olarak göstermek durumundadırlar. Tabiki aldığınız net maaş üstünden gösterilmeniz gerekiyor.

ÇALIŞTIĞIM İŞYERİ SİGORTAMI YAPMAMIŞ NE YAPMAM GEREKİYOR : Kötü niyetli işverenler tarafından dönem dönem gerek sitemize gelen yorumlar, gerekse çevremizdeki duyduklarımızdan çoğu kişinin sigortasız olarak çalıştırıldığnı biliyoruz. Bazı durumlarda, çalışan kişilerin işverenlere son derece güvenmesinden dolayı, sigortalılıklarını da sorgulamadıklarını ve daha sonradan öğrendiklerini yaptıkları sigorta hizmet gün sorgulaması ile gördüklerini ve ne yapacaklarını bilmediklerini de biliyoruz. Bu itibarla bu konuyla birlikte, sigortasız olarak çalıştırılan kişilerin ALO 170 SGK İhbar hattına müracaat etmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Her bildirinin son derece titizlikle incelendiğini ve mutlak suretle haklarınızın arandığına emin olabilirsiniz. Haricen SGK Müdürlüklerine giderek dilekçe halinde şikayette bulunabilirsiniz.

SİGORTALI İŞTEN AYRILANLAR NE KADAR SAĞLIKTAN FAYDALANIYOR ? : Yasada daha önceden 120 gün sigortalı gösterilen kişiler, 90 gün sağlık hizmetlerinden yararlanabilirken, artık kanunlarda yapılan değişiklik ile son bir yılda bir aylık sigortalılık durumu olduğunda 3 ay sigortadan yararlanabiliyorsunuz. Tabiki artık sigortasız kişileri otomatik olarak kayıt altına alan bir de sistem var GSS…

SİGORTALI İŞTEN AYRILANLAR 10 GÜN SONRA OTOMATİK GSS’NA GEÇİYOR : Sigortalı olmayan ve çalıştığı işten ayrılanlar 10 gün içinde GSS’na tabi oluyorlar. Tabiki işsizlik sigortası alanlar, bu süre boyunca GSS’na dahil olmuyorlar. Son aldıkları aylıktan itibaren bir sonraki gün otomatik olarak GSS’li oluyorsunuz.

SİGORTALI İŞTEN AYRILDIM KAÇ AY İŞSİZLİK SİGORTASI PARASI ALACAĞIM ? ; Sigortalı olarak çalıştığınız işyerinden kanunlara uygun şekilde ayrılmış iseniz, son 3 yılda toplamda 600 gün sigortalı olarak gösterilmiş olmanız gerekiyor. 600 günden az olan kişilere, devlet malesef işsizlik sigortası ücreti ödemiyor. Buna göre aşağıda yer alan tablo sizlere daha açıklayıcı bilgiler sunacaktır.

Son 3 (üç ) yıldaki ssk prim gün sayısına göre;  0-   599     gün ssk primi     HAKETMEZ  600-899   gün ssk primi     6 Ay (180 gün)  900-1079 gün ssk primi     8 Ay   (240 gün) 1080     ün ssk primi     10 Ay (300 gün) şeklinde sürelerde işsizlik maaşı alabilirsiniz.

İşte yukarıda anlattığımız bu sebeplerden dolayı, sigortalı olarak çalıştırılan sizler SİGORTA SORGULAMA hizmet dökümü alma bilgilerinizi kesinlikle iki üç ayda bir yapmalısınız. Bu hususta aslında daha önceden TC İLE SSK SORGULAMASI NASIL YAPILIR konusuna değinmiştim bir kez daha bu konumuzla birlikte sizlere bunan nasıl yapılacağını anlatmak istiyoruz. Genelde bir işyerinde çalıştırılan sigortalı işçiler, dönem dönem sigortalılık çizelgelerine ihtiyaç duyarlar. Aslında artık herşey online sisteme döndüğü için pekte belge istemezler sizden, daha çok bu tür sorgulamaları, işverenlerinizin sigortalarınızı düzgün yatırıp yatırmadığı ile ilgili kendi güvenliğiniz ve emekliliğinizin doğru zamanda doğru yaşta olması için sizler yaparsınız, yapmalısınız da zaten.

Bu tür sorgulamalar daha önceden ücretsiz olarak yapılabiliyordu, sizler para vermeden ssk gün toplamı durumunuzu görebiliyordunuz. Bu sorgulamaları kendi sitelerinin içine çeken kötü niyetli Darth Vader kılıklı kişiler bilgilerinizi çalarak sizleri zor durumda bırakıyordu. Bu durumda sevgili Devlet Babamız, E – Devlet sistemini yayına aldı ve artık sizler hiç bir şekilde ücretsiz olarak sorgulama yapamıyorsunuz. Haa bir yerde denk gelirsiniz yaptırdığını söyler sizle insanlar, buradan duyuralım kandırılırsınız ve üzülürsünüz. Tabiki halen google aramalarında ötü niyetli site yapanların olduğuna denk geliyoruz. Hiç bir sistem sizin sigortalılık sürelerinizi ücretsiz olarak hesaplayıp önünüze getiremez. Kimlik bilgilerinizi lütfen çaldırmayın ve tüm sorgulamaları E DEVLET sistemi üzerinden yapın.

TC KİMLİK İLE ŞİFRESİZ SGK HİZMET DÖKÜMÜ ALMAM MÜMKÜN DEĞİL Mİ  : Kesinlikle alamazsınız. Hemen yukarıdan belirttiğimiz kötü niyetli, kimlik bilgilerini çalacak ve birinci sayfada yer alan isimlerini bile yazmak istemediğimiz siteler var. Bu siteler bu tür sorgulamaları yapamazlar. Her sorgulamada E devlet alt yapısı bir provizyon verir. Bu kişilerin siteleri de devletle ilişkili siteler olmadığndan dolayı bunu yapamazlar. Biz burdan sizlere bu konuyla birlikte hatırlatalım sonra üzülmeyin. Tek Kapı var O da EDEVLET

SSK SORGULAMAK İSTİYORUM BUNU NASIL YAPABİLİRİM : Evet bu işlemi yapmanın  yolu E devlet şifresini edinmek ve bu kapıya giriş yaparak sorgulamayı yapmak bunun nasıl yapıldığını sizlere daha önceden konu olarak açtım. Aşağıda yer alan link yardımı ile bu konumuza bakabilir, gün toplamlarınızı güvenli ve üzülmeyeceğiniz bir şekilde kendi çabalarınızla ve size özel şekilde kendiniz yapabilirsiniz. Lütfen SSK HİZMET GÜN TOPLAMI için aşağıda yazdığım konuma göz atınız.

E-DEVLET ŞİFRESİYLE SSK HİZMET TOPLAMI SORGULAMA

 

22 Nisan 2019

Etiketler:, , , , , , ,

10 Responses “Tc ile ssk sorgulama”

 1. KadriyeVildanAndaç
  13 Eylül 2016, 01:08

  2 3 senelik sigortam var primlerini ödeyip emeklilik hakkımı alabilirmiyim?

 2. Mustafa özkan
  3 Ekim 2016, 19:19

  Ne zaman emekli olabilirim

 3. Serap
  9 Ekim 2016, 01:47

  Merhabalar,ozel kurumda sskli calisan dul bir bayanım babam 1999 vefat etti ben eşimden resmi olarak2014 yılında boşandığı annem sağ babamdan yetimalabilir miyim. labilirm

 4. Mustafa
  9 Aralık 2016, 20:08

  Nekadar p irimim var

 5. Mikail başl
  6 Ocak 2017, 19:18

  SSK numaramı öğrenmek istiyorum

 6. Özge
  12 Ocak 2017, 20:49

  2yildir her aylik 550 tl aldim calistirim isten ayrildim özel hastane muhasebe calisirim ve sigortam var isyerinim ayrilik emeklilik olabilirmiyim ama10 yillik emekli maaşi olabiliyor.

 7. Gokhan
  27 Ocak 2017, 13:34

  Evet

 8. Yonca
  7 Şubat 2017, 20:19

  Yeni başladığım iş yeri sigortamı yaptığını bir ay sonra gözükür dedi bir ay doldu e devletten kontrol ettim herhangi bir başlangıç gözükmedi.bende internetten sigorta bildirimi mi kendim yaptım.yaptığım günde işten çıkardılar.şimdi hangi yolu izlemem lazım.?. Bana yardımcı olur musunuz?

 9. Özgür
  23 Şubat 2017, 22:48

  Alabilirsin

 10. Faruk özkaya
  4 Ocak 2018, 09:54

  Benim aldığım engelli maaşım 900 gl nezaman askari ücret olacak engelliye tanınan telorans bumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com