Tc İle Ssk Sorgulaması Nasıl Yapılır


SİGORTALI OLMAK NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ ? Sigortalı olarak çalıştırılıyor iseniz Devlet tarafından sizlere sunulan bütün hastanelerden ve sağlıkla ilgili problemlerinizin tamamından ücretsiz olarak siz, bakmakla yükümlü olduğunuz anne baba eş çocuk tamamen faydalanabilir. Sigortalı olmayan kişiler otomatik olarak Genel Sağlık Sigortasına dahil edilir ki bu sigortalılık durumu emekliliğinizede etki etmez sadece sağlıktan yararlanırsınız. Oysa ki yarınlarınızı düşünmeli ve sigortalı olarak çalışmalısınız.

PEKİ AMA İŞVEREN SİGORTAMI YATIRMIYOR NE YAPACAĞIM Çalışmayacaksınız bu kadar basit. İş bulmanın zor olduğunu biliyorum ama sizin durumunuzda olan başka insanlar da o zaman çalışmayacağım der  ise ve bu işveren artık sigortasız işçi çalıştıramayacağını anlarsa, mecburen sigortalı olarak gösterecek yeni işe girenleri. Tabiki madalyonun birde öbür tarafı var, aylar veya yıllarca işverenin yanında çalışan, işveren tarafından ha bugün ha yarın şeklind oyalananlar var ki bunlar için de ALO 170 hattı devrede… Bu hat ile işverenlerinizi şikayet edebilir, çalıştığınız tüm süreleri tüm maaşları herşeyi kesinlikle geri alabilirsiniz. Devlet işçiden yanadır bunu lütfen unutmayalım.

SİGORTA HİZMET PRİM GÜN SAYILARINI SORGULAYIN : Sigortalı olarak çalıştığınız işyerleriniz acaba prim günlerinizi ve ssk ödemelerinizi yapıyor mu ? Şu ana kadar ne kadar hizmet gün ssk toplamınız olmuş ? SSK Hizmet Gün Toplamlarına öncelikle kesinlikel bakmanız gerekiyor. Bile bile lades demenin ve sigortalı gösterilip gösterilmeme durumunu kafaya takmaya gerek yok. Lades olayı ile karşılaşabilirsiniz. Bir gün gelir burada yazdıklarımızı sorgulamaz iseniz kötü niyetli işverenler tarafından haberiniz olmaksızın sigortadan çıkarıldığınızı, belkide giriş çıkış yapıldığını öğrenerek hüsrana uğrayabilirsiniz.

Aslında olayda biraz da eşşeği sağlam kazığa bağlayıp komşuyu hırsız çıkartmama durumu var. Siz buradan anlatacaklarımız ile ssk gün toplamlarınızın nasıl öğrenileceğini anlayın da artık size kalmış bakıp bakmayacağınız. Ama şiddetle tavsiye ediyoruz bakın arkadaşlarım. Sistem olarak geçtiğimiz yıllarda kurulan egsm sistemi artık kapatıldı. Her ne kadar konumuzda Tc ile ssk sorgulama yazdık ise de büyük bir kesim bu şekilde arama yaptığı için yazdık. Artık tc kimlik bilgileriniz ile bu tür sorgulamaları en azından ücretsiz yapamayacaksınız. Sorgulama yapabilmek adına sizlerin e devlet şifresi edinmesi ve bu kapıya giriş yaparak hizmet gün toplamlarınızı sorgulamanız gerekiyor. Daha önceden Sosyal Sigortalar Kurumu Müdürlüğü resmi internet siteleri üzerinden sadece tc kimlik bilgileri girilerek sigorta sorgulamaları yapılabiliyordu. 1 yılı geçkin süredir malesef bu durum değiştirilmiş durumda. Kişisel sorgulamaların tamamı EDEVLET sistemi üzerine yükleniyor ve tüm sorgulamalar kişinin güvenliği gerekçesi ile yapılan bu edevlet altyapısından saniyeler içinde yapılabiliyor.

PEKİ SSK SORGULAMASINI NASIL YAPACAĞIM ?Sizlerin bu tür sorgulamaları yapmak için e devlet şifresine ihtiyacınız bulunmakta. En yakın Postaneye giderek 2 tl karşılığında edineceğiniz edevlet şifreleriyle internet ortamında turkiye.gov.tr sitesine giriş yaparak sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsinin. Hemen aşağıdan kendi adımıza yaptığımız şifreli giriş yaptığımız ekrandan bir örnek görüyorsunuz.

Tam olarak sisteme girdiğinizde üste eklediğimiz resimdeki gibi bir bölümden sigortalılık gün toplamlarınızın tamamını görebileceksiniz. Size konu içinde e devlet şifresiyle sorgulama yapabileceğinizi anlattığımıza göre hemen e devlet şifresi ile işlemlerin nasıl yapıldığını anlattığımız konumuza yönlendirelim sizleri. Lütfen diğer sitelerde verin tc kimlik numaralarınızı sizlerin toplam gün sayılarınızı çıkartalım diyen hiçbir siteye İTİBAR ETMEYİN. 

Özellikle google aramalarında karşınıza çıkacak olan turkiye.gov.tr haricindeki hiç bir sitede bu işlem yapılamaz. Zaten bilgi olarak sorguladığınızda bu sitelerin sizlerden kişisel verilerinizi aldıkları ve sorgulama sonucunda hep hata verdiklerini göreceksiniz. Lütfen itibar etmeyiniz. Hemen aşağıda yer alan konumuzla e devlet şifresi olanlar kendi ssk gün toplamlarını sorgulayabilirler. Daha detaylı şekilde sizlere E devlet üzerinden nasıl sigortat primlerinizi sorgulayacağınızı anlattığım yazıma bakmak isteyebilirsiniz. Lütfen aşağıdaki bağlantıdan bu yazımıza ulaşınız.

.E-DEVLET ŞİFRESİYLE SSK GÜN SORGULAMA

 

 

22 Nisan 2019

Etiketler:, , , ,

3 Responses “Tc İle Ssk Sorgulaması Nasıl Yapılır”

  1. 26 Ağustos 2016, 14:16

    Tc sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com