Ziraat Bankası İnternet Girişi yaparak tüm hesaplarınızı kontrol edebiliyorsunuz


Türkiye'nin en köklü bankalarından birisi Olan Ziraat Bankası yakın zamanda internet şubesi girişini yeniledi. İnternet şubesi girişlerinde artık mobil imza ile giriş olanağı sağlanırken, müşteri numaralarının ya da şifre / parolaların unutulması durumunda gerekli butonlar konumlandırılmış ve sizler şifrelerinizi tek tuşla alabiliyorsunuz. Aynı zamanda ilgili sayfanın ingilizce kullanımı da bulunmakta. Kesinlikle müşteri numaralarınızı, şifrelerinizi ve atm şifrelerinizi Ziraat bankasında çalışan personel ile bile paylaşmayın şeklinde uyarıları var onuda bu konumza birlikte sizlere hatırlatmak istiyoruz. ZİRAAT BANKASI 15 Ağustos 1888 yılında Mithat Paşa tarafından kurulmuş. Tarihçesini sizler için biraz daha açmak istiyoruz.

Türkiye'nin en büyük üç kamu bankasından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Zaten ilgili bankanın reklamlarını gün aşırı televizyonlardan izliyorsunuzdur. Aslında bu bankanın çıkış noktası ezilen çiftçilerin derdine çare bulmak amacı taşıyordu. Zira 1800'lü yıllarda verilen 1 paranın yıllık %900 gibi bir fazi söz konusu oluyordu. Bunu kullanan çiftçiler parayı ödeyemiyorlardı. Hatta eskiden yapılan Selem Usulü ( ürünler olgunlaşmadan ve olmadan satmak ) yapan çiftçiler, aldıkları paraları bile ödeyemiyorlardı. 

Daha önceden Menafi Sandıkları şeklinde bir isimle devam eden ama, hiçbirşekilde istenileni vermeyen bu kuruluş 15 ağustos 1888 de kapatılarak resmi şekilde Ziraat Bankası'nın kuruluşu onaylanmıştır. Daha sonra da Menafi Sandıkları da banka şubelerine dönüştürülmüş ve böylece bu banka faaliyetlerine başlamıştır. 

Tarihçesini anlattığımız ZİRAAT BANKASI şubesine giderek internet girişi oluşturduğunuzda bir çok işlemin tamamını ( bankaya gitmişçesine ) internet sektörü üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu bankaya giriş için arama motoruna ismini yazmanız yeterlidir. Zaman zaman sizlere bankaların kuruluşları ve tarihçeleri hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

 

 

22 Nisan 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

KimdirTcİle.Com